W Starostwie gościli studenci z niemieckiej szkoły Hansa Berufskolleg

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się dziś spotkanie z trzema studentami z niemieckiej szkoły Hansa Berufskolleg, która współpracuje z Powiatem Unna. Studenci zostali przywitani przez starostę Marka Kwiatkowskiego i Bożenę Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

W Starostwie gościli studenci z niemieckiej szkoły Hansa Berufskolleg

Studenci przyjechali do naszego regionu na trzytygodniowe praktyki w renomowanych firmach: Dako, Fakro i Wiśniowski. Będą też uczestniczyć w Kongresie Kultury Regionów i lekcjach języka niemieckiego dla uczniów szkół powiatowych. Studenci są tu dzięki programowi Erasmus+.


Jesteśmy bardzo zadowoleni z gościny i możliwości poznania tego pięknego miejsca - powiedział opiekun praktyk Daniel Helmke. – Doceniamy, że starosta znalazł czas na spotkanie z nami. Odwiedziliśmy już Krynicę i Muszynę, spotkaliśmy się z zespołem regionalnym i dowiedzieliśmy się wiele o kulturze Sądecczyzny.


Starosta Marek Kwiatkowski podziękował studentom za odwiedziny i podkreślił, że Powiat Unna jest naszym ważnym partnerem. W październiku odbędzie się kolejna wizyta samorządowców z Niemiec, którzy zmierzą się z nami w meczu piłki nożnej.


Uważam, że kontakty międzyludzkie są bardzo ważne dla budowania przyjaźni i współpracy – powiedział starosta. – Cieszę się, że nasi uczniowie i studenci mają okazję wymieniać się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem. Zapraszam do zwiedzania naszych szkół powiatowych – są nowoczesne, dobrze wyposażone i mają świetne zaplecze sportowe. W październiku nasi przyjaciele z Niemiec będą mogli zobaczyć Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach – to prawdziwa perełka sportowa w naszym regionie.


W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Anna Wawrzyniak – tłumacz, opiekun praktyk Daniel Helmke i trójka studentów.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować