Kolejna płyta trafiła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego

Kolejna płyta trafiła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego. Tym razem na krążku „Zawitał dla nas majowy poranek” znalazły się pieśni maryjne grane z wieży kościoła w Łącku.

Kolejna płyta trafiła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego

Inicjatorem nagrania płyty był organista Marcin Wnęk – wnuk pierwszego trębacza Władysława Kurzei z Czerńca. I to właśnie on otrzymał z rąk starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby sto krążków CD.

- To szczególne melodie i pieśni, które dzięki nagraniu na płytę zostaną ocalone dla przyszłych pokoleń - mówi starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba. - Cieszę się, że Fonoteka się powiększa, a zespoły i grupy artystyczne działające na naszym terenie chętnie korzystają z możliwości bezpłatnego nagrania płyty w studio Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

Starosta wręczył Marcinkowi Wnękowi - przedstawicielowi Trębaczy z Gminy Łącko sto płyt CD z nagraniami oraz „płytę matkę”, z której mogą robić kolejne kopie. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Szewczyk – dyrektor PMDK w Starym Sączu.

Na płycie „Zawitał dla nas majowy poranek” znajdują się pieśni opracowane przez Tadeusza Moryto w 75. rocznicę zapoczątkowania tradycji grania z kościelnej wieży przez Stanisława Wąchałę z Łącka i Władysława Kurzeję z Czerńca (1949 2024).

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować