W Starym Rybiu wykonano pierwszą gminną instalację fotowoltaiczną

Pierwsza z piętnastu realizowanych właśnie gminnych instalacji fotowoltaicznych o mocy 49,875kW powstała przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Starym Rybiu.

W Starym Rybiu wykonano pierwszą gminną instalację fotowoltaiczną

Instalacja powstała w ramach zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie gminy Limanowa, w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii” – część 3 - Wykonanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych dla 15 oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Limanowa wraz z robotami towarzyszącymi. Cała inwestycja realizowana jest przy wsparciu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i objęta jest 85% dofinansowaniem.


To właśnie dzięki temu pozyskanemu rządowemu wsparciu można zmodernizować przestarzałą gminną infrastrukturę i próbować podgonić sąsiednie samorządy które już od lat w ramach zewnętrznych dofinansowań modernizowały energetycznie swoje obiekty.


Zakres prac w Starym Rybiu obejmował wykonanie konstrukcji nośnej, montaż paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, doprowadzenie instalacji do budynku szkoły oraz ogrodzenie terenu inwestycji. Moc instalacji to 49,875 kW. Koszt wykonania robót to 215 604, 43 złotych brutto.


W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele gminy: Wójt Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Wojciech Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Jarosław Kowalski – Inspektor Nadzoru, Edyta Król – Dyrektor GZOS, a także Sołtys Wsi Stare Rybie Jerzy Kruczek i dyrektor szkoły Lucyna Szołdrowska-Bieda oraz Wykonawca Pan Krzysztof Plata.


Wykonawcą zadania, w ramach którego powstanie 15 instalacji fotowoltaicznych wraz z robotami towarzyszącymi (m.in. naprawa i konserwacja pokrycia dachowego) jest firma ATALP Krzysztof Plata z Moszczenicy Niżnej. Całkowita wartość zadania związanego z instalacjami fotowoltaicznymi to 3 755 487,82 złote brutto.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować