Pogoda - Sądeckie.pl

31

Dzisiaj jest: 31. 07. 2021 Do końca roku: 153 dni
Jakość Powietrza

W szkołach w Chełmcu i Krasnym Potockim otwarto dwie nowe pracownie komputerowe

W szkołach w Chełmcu i Krasnym Potockim otwarto dwie nowe pracownie komputerowe

15 lutego br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu. Oficjalnej inauguracji , w obecności Dyrekcji szkoły, opiekuna pracowni oraz uczniów klasy 3c dokonali: wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia „Praktyk” Stanisław Mróz oraz dyrektor GZE Radosław Potoczek.

Rozpoczynając uroczystość, dyrektor Krzysztof Groń przywitał gości i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pracowni. Zwrócił uwagę na hojność sponsorów, zważywszy na fakt pandemii.  Następnie głos zabrał wójt, który w swojej przemowie nawiązał do potrzeby inwestowania w umiejętności młodego pokolenia. Ze wzruszeniem przypomniał, że jest absolwentem szkoły w Chełmcu. Dyrektor Stanisław Mróz z kolei odniósł się do faktu, iż z nowoczesnej pracowni będą korzystali również uczniowie szkoły „Praktyk”.


Opiekun pracowni, pan Maciej Lach, przedstawił nowoczesne rozwiązania, którymi dysponuje szkolna pracownia. Ponadto każdy z uczestników spotkania mógł z entuzjazmem rozwiązać przygotowane przez pana Lacha interaktywne zadania. Wszyscy z radością przyjęli zmiany, jakie dokonały się w sali komputerowej.


Podobny charakter miała uroczystość zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Krasnym Potockim podczas której obecni byli uczniowie II klasy, na czele z dyrektorką szkoły Marzeną Dąbrowską.


Łącznie na obydwie pracownie  komputerowe gmina Chełmiec wydatkowała powyżej 90 tys. zł, w tym udział Szkoły Branżowej I stopnia „Praktyk” to 20 tys. zł.


Źródło: Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować