Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2021 Do końca roku: 94 dni
Jakość Powietrza

W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy

W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy

Sytuacja miała miejsce 7 listopada. Po dotarciu na miejsce strażaków okazało się, że o ścianę budynku Kościoła oparty był jeden z konarów lipy, będącej pomnikiem przyrody.

 

Gałęzie drzewa na wysokości około 12 metrów połączone były ze sobą liną tekstylną, która stabilizowała nadłamany konar.

 

W pobliżu znajdowała się latarnia oświetleniowa, dzwonnica oraz ogrodzenie. Istniało zagrożenie dla budynku kościoła oraz ludzi.

 

Do akcji wykorzystano podnośnik z JRG Krynica Zdrój. Teren działań został zabezpieczony taśmą  ostrzegawczą. Zapięto linę stalową z wyciągarki pojazdu pożarniczego celem odciągnięcia przylegającego konara od ściany budynku. Przy użyciu pilarki łańcuchowej rozcięto linę tekstylną łączącą obie odnogi drzewa oraz odcięto nadłamany konar. Drugą odnogę drzewa skrócono o około 8 metrów ze względów bezpieczeństwo gdyż górna część była częściowo spróchniała. Uprzątnięto pozostałości po ścince - informują funkcjonariusze PSP.

W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy W Tyliczu konar drzewa oparł się o kościół. Interweniowali strażacy

Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować