Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W weekend majowy na krakowskim rynku zaszczepiono 3,5 tys. osób

W weekend majowy na krakowskim rynku zaszczepiono 3,5 tys. osób

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” w każdym województwie odbyły się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W Małopolsce mobilny punkt szczepień powszechnych znajdował się na krakowskim Rynku. Od 1 do 3 maja łącznie w tym punkcie udało się zaszczepić 3,5 tysiąca osób.

Pierwszego i drugiego dnia wydaliśmy po 1200 dawek preparatu firmy Johnson&Johnson. Trzeciego dnia szczepionkę przyjęło 1100 osób. Osób wyjątkowo zdeterminowanych i przekonanych o słuszności swoich działań. Nie straszny był im chłód, deszcz i wiatr. Podobnie jak wczoraj także dziś – jeszcze przed otwarciem punktu – na Rynku czekało blisko pół tysiąca osób! Przyszli na krakowski Rynek, bo dokonali słusznego wyboru – wyboru zdrowia i bezpieczeństwa, swojego i swoich bliskich. Przyszli po swoją przepustkę do normalności. To niezaprzeczalny dowód, że Małopolanie chcą się szczepić – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który koordynuje akcję szczepień w naszym regionie.


Przez ostatnie trzy dni w całej Polsce odbyła się akcja „Zaszczep się w majówkę”. Personel medyczny był do dyspozycji we wszystkich szesnastu miastach wojewódzkich. Pacjenci byli szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.


W trakcie trwania tej akcji łącznie w naszym województwie podano 3,5 tys. szczepionek. Szczepione były osoby z aktywnym e-skierowaniem. Akcja miała również charakter edukacyjny. Przez trzy dni pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiadali na pytania związane z Narodowym Programem Szczepień.


Każdego dnia majówki na Rynku pracowały zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych. Pomocy udzielali też pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Nad bezpieczeństwem czuwali żołnierze, strażacy oraz policjanci.


Dzięki dobrej organizacji udało nam się przeprowadzić tę akcję absolutnie zgodnie z planem. Wszystko przebiegło sprawnie. Wykorzystaliśmy pełny potencjał naszych trzech zespołów szczepiących, które pracowały przez te trzy dni pełną parą. Dzięki decyzji ministra Michała Dworczyka otrzymaliśmy dodatkową pulę tysiąca szczepionek i mogliśmy rozszerzyć akcję „Zaszczep się w majówkę”. Skala zainteresowania pokazuje, jak doskonałym pomysłem była ta rządowa akcja. Stała się ona uzupełnieniem kompleksowego Narodowego Programu Szczepień – naszego narodowego programu odpowiedzialności – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować