Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniW Wysokiem powstanie szlak turystyczno-rekreacyjny

W Wysokiem powstanie szlak turystyczno-rekreacyjny

Powstanie szlaku turystyczno-rekreacyjnego będzie efektem realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysokie projektu, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, za pośrednictwem LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska".

 

Dzięki inwestycji powstaną 2 wiaty turystyczno-edukacyjne oraz 14 gier edukacyjnych. Operacja wykonana zostanie w ramach działania - Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej, a na realizację projektu Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysokie pozyskało kwotę 59 655,00 zł.

 

Z uwagi na fakt, że zadanie finansowane jest na zasadzie refundacji kosztów, Gmina Limanowa przekazała Stowarzyszeniu na poczet jego wykonania pożyczkę w kwocie 37 959,00 zł. Udzielone przez gminę  wsparcie finansowe zwrócone zostanie do budżetu samorządu zaraz po zakończeniu zadania i otrzymaniu przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysokie środków z PROW.

 

Dzięki przedsięwzięciu region Wysokiego wzbogaci się o nowe atrakcje turystyczne i edukacyjne, co niewątpliwie wpłynie na podniesienie atrakcyjności tej wsi.

 

Prace związane z realizacją projektu są już w toku, a ich zakończenie nastąpi jeszcze w bieżącym roku.

W Wysokiem powstanie szlak turystyczno-rekreacyjny W Wysokiem powstanie szlak turystyczno-rekreacyjny W Wysokiem powstanie szlak turystyczno-rekreacyjny W Wysokiem powstanie szlak turystyczno-rekreacyjny

Źródło i fot.: Gm. Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować