Pogoda - Sądeckie.pl15

Dzisiaj jest: 15. 06. 2021
Do końca roku: 199 dni
Jakość Powietrza

W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem od soboty w Nowym Sączu i powiecie zostają wprowadzone dodatkowe restrykcje

W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem od soboty w Nowym Sączu i powiecie zostają wprowadzone dodatkowe restrykcje

Od soboty w 19 powiatach z największym wzrostem zakażeń w Polsce wraca część zakazów i nakazów. Ministerstwo Zdrowia podzieliło powiaty na trzy kategorie - czerwone, gdzie liczba zachorowań jest duża i szybko wzrasta, żółte i zielone.

 

W Małopolsce:

  • powiaty czerwone - nowosądecki, Nowy Sącz,
  • powiaty żółte - oświęcimski,
  • pozostałe powiaty zielone.

 

W powiatach czerwonych i żółtych będzie m.in. obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy o przestrzeganiu reżimu sanitarnego, zachowaniu dystansu społecznego i zakrywaniu ust i nosa.

 

W Nowy Sączu i powiecie nowosądeckim od soboty ma zostać wprowadzony m.in. zakaz organizacji kongresów, targów, wydarzeń sportowych oraz działania siłowni. W przestrzeni publicznej trzeba będzie nosić maseczki.

 

Ograniczona zostanie ilość gości weselnych do 50 osób, a w przypadku komunikacji publicznej możliwe będzie zajęcie tylko 50% miejsc.

 

Źródło: GP

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować