Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Wafle nie do spożycia - GIS ostrzega przed Salmonellą

Wafle nie do spożycia - GIS ostrzega przed Salmonellą

Generalny Inspektor Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży partii produkcyjnych wafli suchych, do produkcji których zostało wykorzystane mleko w proszku zanieczyszczone Salmonella Anatum. 

 

Na oficjalnym portalu Generalnego Inspektora Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności, która po spożyciu może doprowadzić do zakażenia pałeczką Salmonella. Zanieczyszczenie żywności drobnoustrojem chorobotwórczym było efektem wykorzystania do produkcji wafli mleka w proszku, zawierającego te bakterie. 

 

Produkty spożywcze wycofane ze sprzedaży są produkowane przez Zakład Handlowo-Usługowy "Tadex" Tadeusz Koniak. Ze sprzedaży zostały wycofane produkty o nr partii (dacie minimalnej trwałości) od 7 września 2019 r. do 22 września 2019 r. Do wycofanych ze sprzedaży produktów należą: Wafle suche Mega PAAKA (400 g), Wafle suche tortowe (140 g), Chrupaki Wafle suche (70 g) oraz Wafle suche (170 g). 

 

Producent nie posiadał wiedzy, że dostarczone mleko w proszku jest zanieczyszczone Salmonella Anatum. Po otrzymaniu informacji przez organy urzędowej kontroli, że mleko w proszku zanieczyszczone Salmonella Anatum trafiło do odbiorców, organy przeprowadziły postępowania wyjaśniające także u tych przedsiębiorców. Z uwagi na ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego, producent Tadex postanowił wycofać wskazane wyżej partie produktów z obrotu.

 

Źródło: Głowny Inspektorat Sanitarny

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować