Walentynkowy Koncert u Prezydenta w wykonaniu Kwartetu Galicyjskiego

W związku z Walentynkami, mieszkańcy Nowego Sącza mogli uczestniczyć w koncercie Kwartetu Galicyjskiego i zaproszonych artystów. Na początku występu, prezydent Ludomir Handzel przywitał publiczność.

Walentynkowy Koncert u Prezydenta w wykonaniu Kwartetu Galicyjskiego
Jestem bardzo zadowolony, że tyle osób przyszło i że możemy razem cieszyć się muzyką, którą przygotował dla nas Kwartet Galicyjski. A wiem, co mówię, bo sam słyszałem próby zespołu i wiem, jak wysoką jakość prezentują - zapraszał słuchaczy.

W przeddzień święta zakochanych, prezydent złożył również życzenia wszystkim obecnym w sali ratuszowej, aby w ich życiu nie zabrakło miłości.

To uczucie, które jest nam zawsze potrzebne, które pokonuje nienawiść, złośliwość i te wszystkie złe emocje, które nas otaczają. Ale my w Nowym Sączu patrzymy na siebie z miłością i to jest nasza moc - podkreślał.

Kwartet Galicyjski zaprezentował się z gośćmi - Maciejem Nieciem (fortepian), Moniką Wojciechowską (wokal) oraz Łukaszem Gajem (wokal).

***

Kwartet Galicyjski

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu - Ewy Borcz - inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt."Folkomania" złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie. W 2019 roku album "Folkomania" uplasował się na 8. miejscu w prestiżowym plebiscycie "Wirtualne Gęśle". W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem "V Turnieju Muzyków Prawdziwych" w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Kwartet Galicyjski posiada na swoim koncie liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych oraz na scenach plenerowych w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej podczas koncertów, sesji nagraniowych czy teledysków. Instrumentalistki budują swoje doświadczenie na pracy z wieloma muzykami oraz specjalistami z dziedzin artystycznych. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i projektami, w których kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki klasycznej oraz tradycji. Nowoczesne rozwiązania oraz wprowadzanie współczesnej retoryki, pozwalają odkrywać nowe możliwości i w innowacyjny sposób prezentować odbiorcy bogactwo brzmienia instrumentów smyczkowych.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować