Wernisaż wystawy „Lśnieniem przywołane"

Zapraszamy na niezwykłą podróż po świecie literatury i fotografii. Wystawa „Lśnieniem przywołane" prezentuje adaptacje fotograficzne tekstów Zygmunta Haupta, jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Na zdjęciach możemy zobaczyć, jak fragmenty jego prozy zostają ożywione przez światło, kolor i kompozycję.

Wernisaż wystawy „Lśnieniem przywołane"

Każda fotografia jest osobistą interpretacją tekstu, która ukazuje jego głębię, emocje i duchowość. Wystawa jest dialogiem między słowem a obrazem, między literaturą a fotografią, między twórczością Haupta a wrażliwością trzech współczesnych artystów: Arka Kapłona, Natalii Pacany-Roman i Teodora Włoska.


Wystawa „Lśnieniem przywołane" to nie tylko okazja do podziwiania pięknych fotografii, ale także do odkrywania bogactwa literackiego Zygmunta Haupta. Jego teksty są pełne metafor, symboli i nastroju, które inspirują do własnych skojarzeń i refleksji. Wystawa pokazuje, jak literatura i fotografia mogą się wzajemnie uzupełniać i wzbogacać, tworząc nowe znaczenia i doznania. To wyjątkowe spotkanie ze sztuką, które zachęca do poszukiwania własnych odpowiedzi na pytanie: Jak przenieść magię słowa do obrazu?


Zapraszamy na wernisaż wystawy „Lśnieniem przywołane", który odbędzie się 15 września 2023 r. (piątek) o godz. 18.00 w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku. Wystawę będzie można oglądać do 11 października 2023 r.


Źródło: Powiat Gorlicki

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować