Wiceminister Edukacji Narodowej odwiedziła Nowy Sącz

W Nowym Sączu realizowany jest innowacyjny program nauczania matematyki, który przyciąga uwagę. Wiceminister Edukacji Narodowej, dr Katarzyna Lubnauer, odwiedziła kilka szkół, w których ten eksperymentalny program jest wdrażany.

Wiceminister Edukacji Narodowej odwiedziła Nowy Sącz

Co warto o nim wiedzieć?

  • Nowosądecki eksperyment: Program nauki matematyki realizowany jest w czterech publicznych szkołach podstawowych: nr 7, 17, 20 i 21, oraz w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego. Uczniowie klas I do IV mają okazję uczyć się matematyki w ciekawy i szybki sposób, co sprawia, że matematyka staje się przedmiotem lubianym przez dzieci.
  • Ciekawe podejście: W Nowym Sączu matematyka jest nauczana w taki sposób, aby nie budzić lęków, a wręcz budzić ciekawość. Dzieci reagują entuzjastycznie, a w odpowiedzi na pytanie, czy lubią matematykę, wszyscy podnoszą rękę. To dowodzi, że innowacyjna metoda przynosi pozytywne efekty.
  • Studia podyplomowe dla nauczycieli: Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia studia podyplomowe dla nauczycieli klas I–III, doskonalące w nauczaniu matematyki. Celem jest uczynienie z matematyki przedmiotu, który dzieci chętnie się uczą.
  • Perspektywy: Wiceminister Lubnauer podkreśliła, że Nowy Sącz może stać się wzorem dla całego kraju. Wcześniej jednak konieczna jest zmiana podstawy programowej, która planowana jest na 2026 rok.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować