Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 32. zagrała w Nowym Sączu

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Celem akcji było zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych. W Nowym Sączu, jak co roku, finał wspierali przedstawiciele władz miasta.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 32. zagrała w Nowym Sączu

W niedzielę (28 stycznia), o godzinie 11, na rynku rozpoczęła się nowosądecka impreza związana z finałem WOŚP. Na scenie pojawili się prezydent Ludomir Handzel, poseł Piotr Lachowicz oraz szef lokalnego sztabu Orkiestry Jakub Belski. 


Gramy dla nas i dla naszych dzieci. Gramy dla polskich płuc, które ucierpiały w czasie pandemii. Gramy z sercem i solidarnością, nie dając się podzielić na żadne obozy. To jest najważniejsze - mówił prezydent.


Ludomir Handzel wraz z wiceprezydent Magdaleną Majką wzięli udział w kwestowaniu na ulicach miasta. Prezydent przekazał także na licytację obraz Mgr MORSA z Galerii na Wąskiej pt. "Bajka na skrzydłach". 


W trakcie finału nie zabrakło atrakcji dla publiczności.


Na scenie zaprezentowali się m.in. uczniowie Pałacu Młodzieży, tancerze z szkół Wirdance i AdeM oraz instruktorzy zumby. Dla zgromadzonych wystąpili również zespoły Szumy, Ewa Novel, MtZ i Kruca Banda. Między koncertami odbywały się licytacje oraz pokazy różnych umiejętności. Na zakończenie imprezy, o godzinie 20, niebo nad Nowym Sączem rozświetliło się "Światełkiem do nieba".


Według informacji podanych przez nowosądecki sztab WOŚP, w tym roku udało się zebrać 320 356, 88 złotych. Jest to rekordowa suma w historii finałów w tym mieście. Ostateczne potwierdzenie tej kwoty nastąpi w marcu.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować