Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Wielkie święto Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju rozpoczęte

Wielkie święto Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju rozpoczęte

Od spektakularnego korowodu z udziałem 50 zespołów regionalnych rozpoczął się wczoraj w Piwnicznej-Zdroju Festiwal Lachów i Górali. W wydarzeniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Korowód tworzony przez 1500 uczestników przemaszerował ze śpiewem do miasteczka festiwalowego "Nakło". Wśród nich byli m.in. goście z Podhala i Spisza, a także Słowacji, Węgier i Rumunii.


Ziemia Sądecka przywitała was otwartymi sercami i pięknym słońcem – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - To wspaniałe święto kultury ludowej i tradycji, bez których nie byłoby naszych małych ojczyzn, a więc i naszej tożsamości.


Festiwal potrwa do niedzieli włącznie. W programie m.in. występy zespołów folklorystycznych z Karpat oraz panele dyskusyjne poświęcone turystyce. W sobotę o godz. 13 rozpoczną się Igrzyska Lachów i Górali, podczas których będzie można kibicować drużynom startującym m.in. w zawodach cięcia drewna na czas, przeciągania liny czy wyścigu w workach. Natomiast od godz. 12 do 14 dziewięć kół gospodyń wiejskich rywalizować będzie o zwycięstwo w konkursie na Tradycyjną Potrawę Sądecką.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować