Wilkowisko: Pijana 48-latka spowodowała kolizję. W samochodzie przewoziła swojego syna

48-letnia kobieta z powiatu limanowskiego spowodowała kolizję drogową, będąc pod wpływem alkoholu. W samochodzie, którym kierowała, znajdował się jej ośmioletni syn. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierowcę i postawili jej zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

Wilkowisko: Pijana 48-latka spowodowała kolizję. W samochodzie przewoziła swojego syna

Do zdarzenia doszło 2 września br. około godz. 21:30 w miejscowości Wilkowisko. Kobieta jadąca fordem zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła bokiem w audi. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad promil alkoholu w organizmie. W aucie, którym kierowała, siedział jej syn. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w kolizji nie odniosła poważnych obrażeń.


Kobieta usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, nad którym miała obowiązek sprawować opiekę. Za te przestępstwa grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby nie siadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jeśli widzisz osobę nietrzeźwą, która zamierza prowadzić samochód, powiadom policję. Możesz tym samym zapobiec tragedii na drodze.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować