Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Wody Polskie zatwierdziły nową taryfę Sądeckich Wodociągów

Wody Polskie zatwierdziły nową taryfę Sądeckich Wodociągów

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie bez poprawek zaakceptował taryfę za wodę i ścieki Sądeckich Wodociągów. Zgodnie z nową taryfą w pierwszym okresie rozliczeniowym klienci spółki zapłacą mniej za ścieki. Cena wody w tym okresie została utrzymana na niezmienionym poziomie.

Około 95 proc. wniosków taryfowych złożonych w kraju do Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej zakładało podwyżki cen za wodę i ścieki. Sądeckim Wodociągom w pierwszym roku udało się nie tylko uniknąć podwyżki, ale nawet nieco obniżyć taryfę.


Zanim Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie podjął decyzję w sprawie taryfy Sądeckich Wodociągów szczegółowo przeanalizował załączone do wniosku taryfowego dokumenty m.in.: sprawozdania finansowe za ostatnie trzy lata, poziom niezbędnych przychodów, kalkulację cen i stawek opłat za świadczone usługi.


Państwowy regulator zatwierdził taryfę Sądeckich Wodociągów bez żadnych poprawek.


Zastrzeżenia do wniosku obniżającego taryfę Sądeckich Wodociągów miał prezydent Nowego Sącza. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie uznał te zastrzeżenia w całości za bezzasadne. Argumentował jednocześnie, że dokumenty przedstawione przez Sądeckie Wodociągi do wniosku taryfowego: „spełniają wszelkie wymogi ilościowe i jakościowe, określone przez ustawodawcę w przepisach determinujących zasady prac nad wnioskami taryfowymi”.


Strony mają 14 dni na odwołanie się od decyzji.


Zgodnie z przepisami nowa taryfa wejdzie w życie siedem dni od opublikowania dokumentu przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie w Biuletynie Informacji Publicznej. 


Źródło: Sądeckie Wodociągi, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować