Wspólny wysiłek mieszkańców i gminy przynosi efekty. Nowe drogi w Gminie Łososina Dolna

W Gminie Łososina Dolna zakończono modernizację kilku odcinków dróg gminnych. Dzięki wspólnej pracy mieszkańców i samorządu lokalnego codzienne podróże stały się wygodniejsze, a w Tęgoborzu pojawiła się nowa wiata przystankowa.

Wspólny wysiłek mieszkańców i gminy przynosi efekty. Nowe drogi w Gminie Łososina Dolna

W Gminie Łososina Dolna trwają intensywne prace nad poprawą stanu lokalnych dróg. W ostatnich miesiącach udało się wykonać nowe nawierzchnie na kilku gminnych odcinkach, które od lat były utrudnieniem dla mieszkańców. Choć modernizowane fragmenty są niewielkie, ich znaczenie dla codziennego życia lokalnej społeczności jest ogromne.

Realizacja prac była możliwa dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w działania, poświęcając swój czas i energię. W efekcie udało się zmodernizować drogi, o które od dawna zabiegali mieszkańcy poszczególnych sołectw.

Zmodernizowane odcinki obejmują:

  • Łososina Dolna – Sadowa (p. Wojtas)
  • Łososina Dolna – Sadowa (p. Kocoń)
  • Witowice Górne – koło p. Stolarza (p. Kantek)
  • Znamirowice – do p. Leśnik
  • Łyczanka – p. Pławecki – p. Mazurek
  • Białawoda – Rezerwat (p. Oleksy)

Dodatkowo, dzięki wsparciu sołectwa Tęgoborze i sprzyjającej pogodzie, w tym tygodniu powstała nowa wiata przystankowa w Tęgoborzu, przy drodze powiatowej Tęgoborze–Zawadka–Chomranice.

Wspólna inicjatywa mieszkańców i samorządu przynosi realne efekty, a gmina zapewnia, że będzie kontynuować inwestycje w infrastrukturę drogową w miarę możliwości i sprzyjających warunków pogodowych.

Źródło: Fot. Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować