Wygrana Sandecji w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej

Pierwsze spotkanie o punkty po przerwie zimowej zakończyło się zwycięstwem zespołu Sandecji 2:0. Po dwóch bramkach Rafaela Victora (34', 89') drużyna zwyciężyła z Miedzią Legnica w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej.

Wygrana Sandecji w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej

Dariusz Dudek szkoleniowiec zespołu Sandecji na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że pewne obawy przed spotkaniem były, ale zawodnicy zrealizowali założenia i po niezłym pojedynku wywalczyli komplet punktów.


Na pewno było to dla nas bardzo trudne spotkanie, ciężkie, bo wiedzieliśmy, że zespół Miedzi przyjedzie tutaj po trzy punkty. Zespół, który ostatnio cztery spotkania w lidze wygrał. Jeśli chodzi o przeciwnika to na pewno wiedzieliśmy, że pięć sparingów wygranych, dwa remisy, więc okres przygotowawczy bez porażki. Czekał nas bardzo trudny pojedynek, mając w pamięci to, co wydarzyło się na otwarcie sezonu, gdzieś mogliśmy mieć jakieś obawy przed tym spotkaniem i takie były. Bardzo chciałbym podziękować moim zawodnikom za to, że w tym okresie przygotowawczym, kiedy naprawdę były ciężki treningi, przetrzymali to. Myślę, że dzisiejszy mecz pokazał, że ten czas na treningi, bez meczów pokazał, że warto pracować z głową, tak moi zawodnicy do tego podchodzili, realizowali wszystko co sobie nakreśliliśmy. Chciałbym podziękować wszystkim w klubie, Prezesowi za to, że umożliwił takie, a nie inne warunki pracy. Mieliśmy fajny obóz przygotowawczy, wiemy, że tutaj nie zawsze jest możliwość trenowania na sztucznej murawie z oświetleniem. Prezes zrobił wszystko, abym miał jak najlepsze warunki do treningów i dzisiaj mamy jakieś tego owoce. Nie popadam w hurraoptymizm, czeka nas trudny sezon. Chciałbym z tego miejsca pozdrowić naszych kibiców, których dzisiaj nie mogliśmy widzieć. Gramy dla nich, ale może to na osłodę jest to pierwsze zwycięstwo na inaugurację. Można powiedzieć, że dedykuję te trzy punkty kibicom. Zapraszam na następne spotkanie, gramy już w piątek z Termalicą, bardzo trudny mecz. Możemy być dzisiaj zadowoleni z tej inauguracji, pokazaliśmy dużo fajnych, ciekawych sytuacji pomimo, że to pierwszy mecz na tym boisku, wiemy, jakie są jeszcze warunki. Mimo to mogliśmy zobaczyć dobre akcje i z tego jestem zadowolony - powiedział po meczu z Miedzią Legnica szkoleniowiec "Biało-czarnych", Dariusz Dudek.


Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Danek, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Damian Chmiel (74' Maciej Małkowski), Michał Walski (86' Dawid Błanik), Bartłomiej Kasprzak (74' Tomasz Boczek), Damir Šovšić, Kamil Ogorzały (86' Wojciech Hajda) - Rafael Victor.


Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Mecz odbył się bez udziału publiczności.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować