Wypadek na rynku w Limanowej. Samochód potrącił 18-latkę
Na ulicy Rynek w Limanowej doszło do zdarzenia drogowego, w którym kobieta jadąca seatem uderzyła w 18-latkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci ustalili, że kierująca nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Poszkodowana piesza trafiła do szpitala, ale na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierująca otrzymała mandat karny.

Przejścia dla pieszych są miejscami, gdzie piesi mają prawo do bezpiecznego poruszania się po drodze. Kierowcy muszą zawsze zwalniać i ustępować pierwszeństwa pieszym, którzy znajdują się na przejściu lub zamierzają na nie wejść.
Jesienią warunki na drodze mogą być trudne i nieprzewidywalne. Zmniejszona widoczność, mokra nawierzchnia, liście na jezdni - to wszystko może wpływać na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.
Źródło: KPPL
Komentarze