Wypadek w Korzennej. W akcji śmigłowiec LPR

1 kwietnia o godzinie 17:58, zespoły z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, Ochotniczej Straży Pożarnej Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zostały wezwane do wypadku w Korzennej.

Wypadek w Korzennej. W akcji śmigłowiec LPR

Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do wypadku motocykla marki Yamaha, którym podróżował tylko kierowca i który znalazł się poza jezdnią. Na miejscu była już obecna karetka pogotowia, której personel udzielał pierwszej pomocy motocykliście. Motocykl, uszkodzony w wyniku wypadku, leżał na chodniku obok barier energochłonnych, z których wyciekały płyny eksploatacyjne.

Strażacy podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wsparcie działań medycznych ratowników. Rozlany płyn eksploatacyjny został posypany sorbentem, aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Zespół OSP Korzenna pozostał na miejscu, aby zabezpieczyć teren i zapewnić oświetlenie dla potrzeb prowadzonego dochodzenia przez policję. Całkowity czas trwania działań ratowniczych i zabezpieczających wyniósł cztery i pół godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować