Wypadek w Mokrej Wsi. Zderzyły się dwie osobówki. Jedna z nich uderzyła w przepust i dachowała

29 kwietnia o godzinie 19:11 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Wsi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Podegrodziu zostały wezwane do działań w Mokrej Wsi.

Wypadek w Mokrej Wsi. Zderzyły się dwie osobówki. Jedna z nich uderzyła w przepust i dachowała

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia samochodu Opel Astra z Volvo S60. W wyniku zderzenia samochód Opel uderzył w przepust i dachował. Kierujący pojazdem Opel opuścił go o własnych siłach, jednak uskarżał się na dolegliwości bólowe. Samochód znajdował się na dachu, częściowo zwisając nad przydrożnym rowem. Volvo, znajdujące się na kołach bokiem do kierunku jazdy, blokowało jezdnię. W samochodzie Volvo podróżowały dwie osoby, które nie zgłaszały dolegliwości bólowych. W wyniku zdarzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdu Opel.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanej osobie. Poszkodowaną przekazano załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Klemy akumulatorów w obu pojazdach zostały odpięte. Ruch drogowy kierowano na objazdy, a teren działań oświetlono. Na miejscu zdarzenia pozostały zastępy OSP w celu zabezpieczenia terenu podczas prowadzonych czynności przez Policję oraz w celu usunięcia samochodów i pozostałości z jezdni. Działania strażaków trwały ponad pięć godzin.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować