Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Wypadek w Stadłach. Wśród poszkodowanych dziecko

Wypadek w Stadłach. Wśród poszkodowanych dziecko

2 maja o godzinie 13.09 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Stadła oraz OSP Podegrodzie zadysponowane zostały do działań w Stadłach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch aut osobowych Renault Megane i Renault Scenic. Jeden pas jezdni był zablokowany. Samochody znajdowały się na jezdni.


Pojazdami podróżowało łącznie osiem osób w tym dwójka dzieci. Wszystkie osoby opuściły pojazdy i znajdowały się na poboczu. Jedna osoba dorosła oraz dziecko zostały poszkodowane.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, które następnie zostały przekazane ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego. Dwie z nich zostały przetransportowane do szpitala.


Dalsze działania zastępów straży polegały na odpięciu klem akumulatorów w pojazdach. Przemieszczono samochody na pobocze po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Usunięto elementy karoserii z jezdni. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.


Źródło: PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować