Wyrzucił do kontenera worek z żywym psem. Mieszkańcowi gminy Lipinki grożą 3 lata więzienia

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Bieczu, w powiecie gorlickim wytypowali i ustalili sprawcę porzucenia jeszcze żyjącego psa w kontenerze na śmieci w Lipinkach.

Wyrzucił do kontenera worek z żywym psem. Mieszkańcowi gminy Lipinki grożą 3 lata więzienia

9 marca br., w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach zostało przyjęte zawiadomienie dotyczące porzucenia jeszcze żyjącego zwierzęcia (psa rasy mieszanej) w zawiązanym worku, w kontenerze na śmieci w Lipinkach, w powiecie gorlickim. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej. Na szczęście pies został znaleziony przez przypadkowe osoby.


Funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bieczu, podjęli natychmiast czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu. Przesłuchano kilku świadków, dokonano szeregu rozpytań i ustaleń posesyjnych. W toku tych czynności uzyskano informacje, które już następnego dnia pozwoliły wytypować osobę odpowiedzialną za dokonanie tego czynu.


13 marca, zostały postawione jej zarzuty usiłowania zabicia psa, przez umieszczenie go w worku i wrzucenie do kontenera na śmieci. Sprawca, mieszkaniec gminy Lipinki odpowie teraz przed sądem z usiłowanie zabicia zwierzęcia, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować