Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Zakopane: tatrzańscy i sądeccy kryminalni zlikwidowali domową plantację konopi

W miniony weekend tatrzańscy i sądeccy kryminalni zatrzymali dwoje mieszkańców powiatu tatrzańskiego w wieku 20 i 40 lat, którzy w Zakopanem, w budynku wielorodzinnym uprawiali konopie indyjskie. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 49 krzewów.

Zakopane: tatrzańscy i sądeccy kryminalni zlikwidowali domową plantację konopi

29 kwietnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wraz z sądeckimi kryminalnymi wytypowali mieszkanie w budynku wielorodzinnym, w którym miała znajdować się domowa plantacja konopi indyjskich.


Już na klatce schodowej dało się wyczuć charakterystyczny zapach konopi. Policjanci zatrzymali młodą kobietę, która szła do wspomnianego mieszkania. W mieszkaniu kryminalni zastali 40-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze natrafili na domową plantację konopi wraz z kompletnie wyposażoną infrastrukturą. W specjalnie zaadaptowanym pomieszczeniu w donicach rosło kilkadziesiąt krzewów o wysokości od 50 do 80 cm. Łącznie podczas przeszukania policjanci znaleźli 49 krzewów konopi innych niż włókniste o łącznej wadze ok. 1 kilograma. Policjanci zabezpieczyli rośliny oraz całość sprzętu, który służył do uprawy krzewów.


Para została zatrzymana i przewieziona do jednostki Policji. W poniedziałek tj.1 maja br. 40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, natomiast młoda kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego 40-latka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Zakopanem

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować