Wysoka aktywność sądeczan w trosce o bezpieczeństwo - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywną platformą, która umożliwia mieszkańcom Sądecczyzny zgłaszanie Policji zagrożeń, które wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Wysoka aktywność sądeczan w trosce o bezpieczeństwo - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem

W 2023 roku na mapę wpłynęło 4134 zgłoszenia, z czego ponad połowa została zweryfikowana przez funkcjonariuszy. Najczęściej zgłaszane zagrożenia to: nadmierna prędkość, nieprawidłowe parkowanie i zła infrastruktura drogowa. Natomiast największy odsetek potwierdzonych zgłoszeń dotyczył: dzikich wysypisk śmieci, nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od jesieni 2016 roku i od tego czasu mieszkańcy naszego regionu zgłosili na nią prawie 20 tysięcy zagrożeń. To pokazuje, że aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem społecznym. Dzięki niej Policja może lepiej reagować na potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz skuteczniej zapewniać im bezpieczeństwo.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować