Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wystartował Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Wystartował Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Już dziś, 14 listopada, startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wydarzenia w ramach tego przedsięwzięcia organizowane są także w naszym regionie. W programie ŚTP zaplanowano mnóstwo ciekawych warsztatów, seminariów, wykładów czy indywidualnych konsultacji, które zostaną zorganizowane we współpracy z ponad 40 instytucjami z Małopolski.

Tym razem globalne święto przedsiębiorczości zaplanowano w dniach od 14 do 20 listopada. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na blisko 190 spotkań poświęconych szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. Nie zabraknie inspirujących tematów pobudzających do biznesowej aktywności, poszerzających oraz uzupełniających wiedzę.


Po raz trzynasty w Małopolsce

Małopolska już po raz trzynasty włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dzięki wydarzeniu mieszkańcy naszego województwa, myślący o założeniu lub rozwinięciu swojego biznesu, będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów, praktyków, osób doświadczonych w prowadzaniu swojej firmy. Celem ŚTP jest bowiem promowanie świadomego rozwoju, postaw kreatywnych i przedsiębiorczych, zachęcanie do podejmowania inicjatyw biznesowych oraz zakładania własnego biznesu - zauważa wicemarszałek Józef Gawron.


Oferta dla każdego

Każdy kto chce rozwijać skrzydła w biznesie i jest zainteresowany szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości z pewnością podczas ŚTP znajdzie coś dla siebie. W tym roku zaplanowano blisko 200 wydarzeń przygotowanych przez Województwo Małopolskie i ponad 40 Partnerów. Wydarzenia odbędą się w wielu małopolskich miastach - w Krakowie, Nowym Sączu, Wadowicach, Chrzanowie, Zatorze, Andrychowie, Tarnowie, Bochni, Brzesku, Oświęcimiu, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, ale także w mniejszych ośrodkach – w Trzcianie, Ryglicach, Balicach czy Wielogłowach.


Od lat zainteresowanie przedsięwzięciem wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez 40 Partnerów uczestniczyło prawie 10 tys. zainteresowanych.


Na świecie i w całej Polsce

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowe święto osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Każdego listopada ŚTP dociera na całym świecie do ponad 10 milionów ludzi w każdym wieku poprzez lokalne, krajowe i globalne wydarzenia. Fenomen inicjatywy polega na tym, że aktywizuje i inspiruje do działania społeczności w 200 krajach.


Polska jest jednym z krajów, które od początku były zaangażowane w tę globalną inicjatywę. W projekcie uczestniczą tradycyjnie wszystkie województwa.


Współpraca partnerska

Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym regionie jest Województwo Małopolskie. Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokiej formule jest możliwa dzięki współpracy z instytucjami partnerskimi z regionu. W tym roku program ŚTP współtworzy ponad 40 instytucji – uczelni, jednostek otoczenia biznesu, urzędów, firm, stowarzyszeń czy fundacji. Ich listę można znaleźć tutaj.


Strona www z informacjami

Żeby wybrać odpowiednie dla siebie wydarzenie, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki wydarzeń znajdującej się na stronie ŚTP 2022.


Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować