Wzmożone działania policjantów na Sądecczyźnie w związku z uroczystością Wszystkich Świętych

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – dni, podczas których szczególnie licznie będziemy odwiedzać groby bliskich. Jak co roku w tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących i osób odwiedzających miejsca pochówku najbliższych będą czuwać zwiększone siły sądeckiej Policji. Funkcjonariusze będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, a ich zadaniem będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na mogiły bliskich.

Wzmożone działania policjantów na Sądecczyźnie w związku z uroczystością Wszystkich Świętych

Trwająca od 31 października do 2 listopada br. policyjna akcja to czas wytężonej służby nie tylko dla wielu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, ale także dla policjantów pionu kryminalnego, którzy pojawią się w rejonie cmentarzy w ubiorze cywilnym. W działania zaangażowani będą również funkcjonariusze podległych komisariatów i posterunków. Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjadą na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich.


Podczas wzmożonych działań funkcjonariusze będą przede wszystkim udzielać wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, lecz wobec lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa policjanci będą podejmować zdecydowane interwencje. Mundurowi będą zwracać uwagę m.in. czy kierowcy są trzeźwi, czy poruszają się z bezpieczną prędkością i stosują do przepisów ruchu drogowego, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.


Przypominamy, że 31 października br. w godzinach 18:00-22:00 oraz 1 listopada br. w godzinach 8:00-22:00 będzie obowiązywać zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.


Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmentarzy

Z uwagi na zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarzy policjanci będą też informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu. W rejonie pięciu cmentarzy w Nowym Sączu – cmentarza komunalnego oraz nekropolii w dzielnicach Gołąbkowice, Zawada, Biegonice i Helena zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h, a kierowcy będą musieli stosować się do znaków informujących o wzmożonym ruchu pieszych, jak również do zakazu zatrzymywania się i parkowania w wyznaczonych miejscach.


Szczegółowe informacje tutaj.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować