Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w autobusach

Wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w autobusach

Sądeccy policjanci wspólnie z pracownikami nadzoru i kontroli ruchu MPK oraz strażnikami miejskimi prowadzą kontrole autobusów pod kątem stosowania się przez pasażerów do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Sprawdzanie i kontrolowanie stosowania się przez mieszkańców do obowiązujących zasad, nakazów i zakazów ustanowionych w celu przeciwdziałania pandemii należy do codziennych obowiązków policjantów. Funkcjonariusze każdego dnia m.in. patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo – usługowe czy lokale gastronomiczne.


Wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej, od 8 listopada br. sądeccy policjanci wspólnie z pracownikami nadzoru i kontroli ruchu MPK w Nowym Sączu, oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Nowym Sączu prowadzą kontrole w autobusach komunikacji miejskiej, pod kątem stosowania się przez pasażerów do obowiązku zakrywania ust i nosa.


W ostatnim czasie, nie tylko w naszym regionie można zaobserwować negatywne zjawisko, jakim jest nieprzestrzeganie wprowadzonych obostrzeń w takim stopniu, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu. Tylko od 1 do 11 listopada br. na terenie Sądecczyzny (miasto i powiat) za niestosowanie się do obowiązku zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych, policjanci nałożyli 151 mandatów karnych, a w 83 przypadkach zastosowali pouczenia.


Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej.


Przypominamy, że za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Rażące naruszenie skutkuje również skierowaniem sprawy do sanepidu, który w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.


Źródło: KPMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować