16 września XI edycja Narodowego Dnia Sportu w Nowym Sączu

Czy Polki i Polacy są zadowoleni ze swojego zdrowia? Rozpocznij zdrowy tryb życia na Narodowym Dniu Sportu w Nowym Sączu!

16 września XI edycja Narodowego Dnia Sportu w Nowym Sączu

Stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego – takbrzmi oficjalna definicja zdrowia według Światowej Organizacji Zdrowia. Czy Polaków można uznać za społeczeństwo zdrowe? Jak wynika z badania Polityki Insight „W stronę dobrobytu zdrowotnego” z 2023 roku nasz kraj otrzymał 0,77 punktów na 3 możliwe. Do opracowania wskaźnika wzięto pod uwagę dobrostan fizyczny obywateli na różnych etapach życia, efektywność systemu ochrony zdrowia oraz dostępność nowoczesnych technologii zdrowotnej. Uzyskany wynik uplasował Polskę na ostatnim miejscu wśród 7 badanych krajów (oprócz Polski – Bułgaria, Czechy, Holandia, Szwecja, Dania, Niemcy). Cały raport dostępny na stronie: https://www.politykainsight.pl/bibliotekaraportow/2214438,w-strone-dobrobytu-zdrowotnego.read [data dostępu: 18.08.2023 r.].


Dobry stan naszego zdrowia ma wpływ przede wszystkim na jakość naszego życia, ale nie tylko. Od tego, czy my jesteśmy zdrowi, zależy również przyszłość naszych dzieci – począwszy od takich aspektów jak nauka zdrowego trybu życia już od małego, a zakończywszy na aspektach czysto ekonomicznych (jak mamy dobre zdrowie, jesteśmy w stanie dłużej pracować i sami zarabiać pieniądze, nie muszą utrzymywać nas dzieci). Jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie? Uprawiać sport! Właśnie do tego przekonują po raz 11. organizatorzy wielkiej kampanii społecznej, w ramach której odbywają się setki bezpłatnych treningów w całym kraju – Narodowy Dzień Sportu. W tym roku wydarzenia odbędą się również w Nowym Sączu.


Zacznij przygodę ze sportem

Fundacja Zwalcz Nudę, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, już po raz 11. organizuje święto zdrowia i aktywnego trybu życia – Narodowy Dzień Sportu. Przygotowania trwają cały rok. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.


Piłka nożna, kajakarstwo, pływanie, tenis, siatkówka, gimnastyka, karate, kolarstwo, judo, fitness, bieganie, minigolf, kendo, lekkoatletyka, hokej, tenis, aqua aerobik, taekwondo, nordic walking – to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować bezpłatnie w ramach Narodowego Dnia Sportu. Kampanię wspierają również znani polscy sportowcy: Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak, Artur Noga, Marcin Hakiel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Hentka, Adrian Castro, Katarzyna Dulnik czy Anna Bosak. Poćwiczyć będzie można w całej Polsce, w małych i większych miejscowościach: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Koninie, Sandomierzu czy Bytomiu.


Podczas Narodowego Dnia Sportu każdy znajdzie coś dla siebie – wybór dyscyplin jest tak duży, że nie sposób nie trafić na tę, która się nam spodoba! A jak znaleźć wydarzenie dla siebie? Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl, wpisać swoją miejscowość czy dyscyplinę, a wyszukiwarka pokaże nam treningi dla nas – opowiada Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.


Narodowy Dzień Sportu w Nowym Sączu

W Nowym Sączu w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w wielu sportowych atrakcjach.


Już 17 września organizatorzy zapraszają na turniej rodzinny „dwójek” w siatkówkę dla dzieci od 7 do 14 lat, którzy mogą wystąpić w parze z rodzicem lub rodzeństwem. Turniej odbędzie się przy ul. Na Rurach 16. Dzień wcześniej natomiast w Nowym Sączu będzie można pobiegać! Sądecka Jesień Biegowa to wydarzenie dla dzieci i dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Kontakt do organizatorów: mos.nsacz@gmail.com.


Udział w treningach, wydarzeniach i animacjach w całej Polsce jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl/wydarzenia-2023 i znaleźć coś dla siebie.


Strategicznym partnerem aktywnego stylu życia i Narodowego Dnia Sportu 2023 są polscy producenci owoców i warzyw. Wspólnie promujemy jeden prosty fakt: warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy w każdym posiłku.


Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Patroni honorowi

Minister Sportu i Turystyki

Polski Komitet Olimpijski

Polski Komitet Parolimpijski

Prezydent miasta stołecznego Warszawy

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Marszałek Województwa Małopolskiego

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Marszałek Województwa Podlaskiego

Marszałek Województwa Śląskiego

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Marszałek województwa Podkarpackiego

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Lubuskie Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu


Patronat medialny

Radio Eska

Eska Rock

TVP Sport

Nasze Miasto

NaTemat

WPROST

Bieganie.pl

Dietetycy.org.pl

FitRepublic

Golf

TopGolf.pl

Tv-golf.pl

Sprinterzy.com

Wiadomości Wędkarskie

Miasto Tygodnik Sądecki

Sądeckie.pl

Starosądeckie.info


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować