Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

XIX Gala Finałowa Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

XIX Gala Finałowa Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Podczas piątkowej gali w Nowym Sączu tytuł „Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny”, otrzymali Klaudia Kowalska, Daniel Stawiarski i Sebastian Rejentowicz.


Gratulacje w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego przekazała radna województwa Marta Mordarska. Na gali obecni byli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, posłowie na Sejm RP Patryk Wicher, Barbara Bartuś, Urszula Nowogórska, Anna Paluch, prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, radny województwa Stanisław Pasoń oraz starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


Jestem dumny z tego, że Sądecczyzna ma tak wielu wybitnych sportowców, którzy reprezentują Małopolskę, ale też kraj na arenie międzynarodowej, odnosząc przy tym wspaniałe sukcesy. Ci młodzi ludzi swoją postawą i codzienną ciężką pracą są wspaniałym wzorem do naśladowania. Doskonale wiem, ile pracy i wytrwałości trzeba włożyć w codzienne ciężkie treningi, przekuwając tym samym swoją sportową pasję w medalowe sukcesy. Jeszcze raz składam ogromne gratulacje, życzenia wytrwałości i dalszych wspaniałych wyników - podkreślał marszałek Witold Kozłowski.


O tytuł „Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny” rywalizowało ponad 100 sportowców. Byli to zawodnicy z całego regionu sądeckiego, również ci, którzy na co dzień grają i trenują w innych częściach kraju.


Widzimy tu wielu młodych i wspaniałych sportowców, jestem dumna z tego, że ci młodzi ludzie mogą trenować i reprezentować Małopolskę oraz nasz kraj na całym świecie. To bardzo ważne, bo dzięki wsparciu województwa małopolskiego i Pana Marszałka Witolda Kozłowskiego, już wkrótce Małopolska będzie gospodarzem III Igrzysk Europejskich, które będą wspaniałym świętem sportu- mówiła w piątek radna Marta Mordarska.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować