„Powrót do przeszłości-kreatywne zabawy naszych dziadków” – wernisaż wystawy w PCIT w Limanowej

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy poprojektowej pn. „Powrót do przeszłości – kreatywne zabawy naszych dziadków ”, która odbędzie się w poniedziałek 17 października 2022 roku o godzinie 11:00 w PCIT w Limanowej (Rynek 25, budynek „Buzodromu”).

„Powrót do przeszłości-kreatywne zabawy naszych dziadków” – wernisaż wystawy w PCIT w Limanowej

Wystawa jest podsumowaniem projektu wymiany młodzieży z Polski i Ukrainy, realizowanego w dniach 01.10-06.10.2022 r. przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Limanowej. Wzięła w nim udział grupa młodzieży z Limanowej i Tarnopola. Uczestnicy z Polski i Ukrainy w ramach projektu wspólnie odkrywali przeszłość i dziedzictwo kulturowe poprzez przybliżenie form zabawy i spędzania czasu wolnego, jakie cieszyły się popularnością kilkadziesiąt lat temu, czyli za czasów dzieciństwa ich dziadków. Poszukiwali również odpowiedzi na pytania: czym bawiły się dzieci i czy w ogóle posiadały zabawki, skoro nie dało się ich kupić w świecie bez elektryczności, telewizorów, tabletów ? Wspólnie spędzony czas był dodatkowo okazją do integracji , spotkań, poznawania swoich krajów i ich kultury.


Efektem warsztatów realizowanych w ramach projektu są wykonane przez uczestników zabawki z materiałów, które można było znaleźć w dawnym domu, a także retro album połączony z mini przewodnikiem grach i zabawach, kolekcja starych zabawek, odnalezionych na strychach domów dziadków oraz film podsumowujący tygodniowe spotkanie młodzieży z Limanowej i Tarnopola. Właśnie te oraz wiele innych ciekawych pamiątek oraz materiałów z warsztatów od 17 do 31 października br. będzie można obejrzeć w mini galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.


Projekt „Powrót do przeszłości-kreatywne zabawy naszych dziadków”, został sfinansowany ze środków Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować