Z nowego dworca MPK odjadą autobusy –wykonawca zapewnia, że już w czerwcu!

Z nowego dworca MPK odjadą autobusy –wykonawca zapewnia, że już w czerwcu!

Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku nowego dworca MPK w Nowym Sączu. W pomieszczeniach sanitarnych są układane płytki ceramiczne i montowane urządzenia stanowiące elementy wyposażenia obiektu. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionego obiektu. 

 

Prace trwające obecnie w nowym dworcu MPK obejmują również montaż podwieszanych sufitów i układanie posadzki. W obiekcie wiele się zmieniło. W zadaszonej części drogowej zostały zainstalowane krawężniki. Rozpoczęto również proces utwardzania powierzchni i układania kamiennej kostki. 

 

Ciągi pieszych jeszcze nie są gotowe – w niektórych miejscach są prowadzone prace związane z rozmieszczeniem elektrycznej instalacji. W innych obszarach teren już jest utwardzany i pokrywany warstwą kostki brukowej. 

 

Nowo wyremontowany budynek dworcowy obejmuje powierzchnię równą 641,80 metrów kwadratowych. Na parterze znajdzie się przestronna poczekalnia dla pasażerów, która została wyposażona w tablice dynamicznej informacji. W poczekalni pojawi się także biletomat i Punkt Obsługi Klienta. W budynku dworca znajdzie się też miejsce na publiczną toaletę. Pozostała powierzchnia parteru zostanie przeznaczona dla lokali usługowo – handlowych. 

 

Pierwsze piętro zostało zagospodarowane na potrzeby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Cały obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wstępny termin zakończenia budowy to czerwiec 2019 r. Według umowy wykonawca ma jednak czas do września 2019 r. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować