Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Za nami Spotkanie Młodego Biznesu

Za nami Spotkanie Młodego Biznesu

Spotkanie Młodego Biznesu to wydarzenie oficjalnie inaugurujące Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2021 w Małopolsce. Jak co roku można było wysłuchać prelegentów, którzy już osiągnęli sukcesy w biznesie i chętnie dzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami.

W tym roku hasłem przewodnim Spotkania Młodego Biznesu, realizowanego online ze studia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, było #EkoBiznes – Szansa i Wyzwanie!


Słuchaczy i widzów przywitał marszałek Witold Kozłowski, który zaprosił do udziału w rozpoczynającym się tygodniu pełnego inspiracji, motywacji i konkretnej wiedzy. Marszałek stwierdził, że będzie to „wiedza pomocna zarówno tym, którzy myślą o założeniu własnego biznesu, jak i tym, którzy już go prowadzą”.


Pierwszą prelegentką wczorajszego wieczoru była Agata Frankiewicz z Dekoeko.com, która opowiedziała nam o drugim życiu odpadów i wykorzystaniu ich dla produkcji dóbr konsumenckich. Podzieliła się również uwagami na temat roli startupów w budowie gospodarki cyrkularnej.


Po niej swoją prezentację przedstawiła Anna Rutkowska-Didiuk (CO-Owner MOKOSH Cosmetics), która na przykładzie swojej firmy dowodziła, że prowadzenie firmy w nurcie eko nie musi być trudne. Przybliżyła nam również sposób funkcjonowania Mokosh Cosmetics, od lat wdrażającej proekologiczne i prospołeczne rozwiązania.


Po wystąpieniu Anny przyszedł czas na prezentację Michała Pelca z ekogram - the real food, który przedstawił historię swojej ścieżki biznesowej, opowiadał o wykorzystywaniu nadarzających się szans, o szukaniu nisz rynkowych, ale i o przydarzających się po drodze porażkach.


Na zakończenie Spotkania jego moderator Mateusz Kaczmarek przeprowadził interesującą rozmowę z Piotrem Hołubowiczem (CEO SEEDiA), który opowiadał nam o inspiracjach biznesowych, stosowaniu ekologicznych rozwiązań i zrównoważonym rozwoju firm. Przypomnijmy, że jego SEEDiA jest krajowym liderem i wiodącą na świecie spółką w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować