Zabytkowy Kościół w Rożnowicach odzyska dawny blask
Zabytkowy kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła w Rożnowicach, przejdzie kolejną fazę renowacji. Dzięki dotacji celowej w wysokości 50.000 zł, przyznanej przez Gminę Biecz, wykonane zostaną prace konserwatorskie, których celem jest odnowienie wnętrza świątyni.
Projekt obejmuje odrestaurowanie polichromii zdobiących kolumny i łuki, które od wieków budzą podziw swoim artystycznym kunsztem. Te wyjątkowe malowidła, będące świadectwem historii i kultury, zostaną starannie oczyszczone i zabezpieczone, aby przetrwały kolejne pokolenia.
Renowacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu władz lokalnych, które wspierają ochronę dziedzictwa kulturowego. Całość prac finansowanych z budżetu Gminy Biecz zakończy się w grudniu 2024 roku, przywracając zabytkowi jego dawną świetność.
Źródło: Fot. Gm. Biecz
Komentarze