Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniZakończyła się modernizacja boiska sportowego w Stańkowej

Zakończyła się modernizacja boiska sportowego w Stańkowej

W listopadzie bieżącego roku została zakończona modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Stańkowej.

 

Inwestycja obejmowała wykonanie nowej, bezpiecznej nawierzchni polipropylenowej (dwukolorowej), wymianę słupków do siatkówki wraz z siatką i stanowiskiem sędziowskim, stojaków do koszykówki, montaż dwóch bramek do piłki ręcznej wraz z siatkami, wymianę  siatki ogrodzeniowej wraz ze słupkami za bramkami tzw. piłkochwytów oraz montaż  tablic informacyjnych.

 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 135 152,40 zł, z czego 77 300,00 zł to dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego, natomiast pozostała część 57 852,40 zł z budżetu gminy.

 

Zmodernizowane boisko będzie komfortowe i bezpieczne. Położona nowa nawierzchnia zabezpieczy przed potencjalnymi urazami jakie mogłyby wystąpić podczas gry na asfalcie. Będzie to korzystniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia uczniów szkoły w Stańkowej jak i okolicznych mieszkańców.

 

To kolejne centrum sportowe powstałe przy szkole, stwarzające możliwości aktywnego wypoczynku. Jeżeli chcemy zdrowego społeczeństwa, to niewątpliwie sport jest ważnym elementem zdrowego stylu życia. Zapraszamy więc do korzystania z nowoczesnego obiektu sportowego mieszkańców Stankowej, w szczególności dzieci i młodzież. Nie siedźcie w domach przy komputerach, laptopach czy telefonach, ale w wolnej chwili zadbajcie o swoją fizyczną tężyznę, a na pewno wyjdzie wam to na zdrowie – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.

 

Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować