Zakończyło się 29. Forum Ekonomiczne w Krynicy – Zdroju

Zakończyło się 29. Forum Ekonomiczne w Krynicy – Zdroju

W dniach 3-5 września br. w Krynicy – zdroju odbyło się 29. Forum Ekonomiczne.

 

Wzięli w nim udział politycy, prezesi największych przedsiębiorstw, eksperci, przedstawiciele samorządów, świata kultury i mediów. Uczestniczyli oni w rozmowach panelowych, dyskusjach oraz wywiadach związanych z polityką i biznesem. 

 

Pierwszego dnia FE odbyła się uroczysta gala inaugurująca to ważne w świecie biznesu wydarzenie. 4 września na zakończenie wieczoru miała miejsce Gala Nagród, podczas której Rada Programowa FE wyłoniła laureatów w czterech kategoriach. Uhonorowane zostały wybitne osoby, firmy i instytucje z krajów Europy Środkowowschodniej. 

 

Nagrody i wyróżnienia odebrali:

  • premier Mateusz Morawiecki - Człowiek Roku 2018
  • Bank PKO Bank Polski S. A. - Firma Roku 2018
  • prof. Csaba G. Kiss - Nowa Kultura Nowej Europy
  • Anna Rulkiewicz– Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego

 

Podczas drugiego dnia FE do polskiego Davos przybył również premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w spotkaniu, które odbyło się w pawilonie Małopolski. Pojawili się na nim również Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, Anna Pieczarka z zarządu województwa, Rafał Bochenek, Iwona Gibas, Wojciech Grzeszek i Kazimierz Barczyk – prezydium Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

4 września w trakcie FE dyskutowano o kulturze, innowacjach społecznych, komunikacji i transporcie oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

5 września zakończyło się 29. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W największej konferencji w Europie Środkowo – Wschodniej wzięli udział przedstawiciele z ponad 60 krajów. W sześciu sesjach plenarnych i ponad 200 wykładach, warsztatach i debatach wzięło udział ponad 4 tys. uczestników. Trzeciego dnia FE dyskutowano m.in. o historii, komunikacji, rozwoju gospodarczym i bezpieczeństwie.

 

Źródło i Fot. UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować