Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Zakopiańska Akademia Sztuki w dniach 24.10 - 27.10

Zakopiańska Akademia Sztuki w dniach  24.10 - 27.10

Już 24 października rozpoczęło się ważne wydarzenie kulturalne regionu - Zakopiańska Akademia Sztuki. Jak co roku wstęp na koncerty muzyczne uczestników ZAS był bezpłatny.

 

Zakopiańska Akademia Sztuki kształci muzyków poprzez organizowanie kursów prowadzonych przez polskich artystów uchodzących za mistrzów muzyki klasycznej. Tegoroczna edycja została zainaugurowana koncertem Kwartetu Śląskiego w Miejskiej Galerii Sztuki. Muzyczne wydarzenie jest kontynuacją Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Interpretacji Muzycznej, które są organizowane w Zakopanem od ponad 20 lat. 

 

Podstawą Zakopiańskiej Akademii Sztuki jest praca warsztatowa mistrza z uczniem. Obecnie warsztaty odbywają się w czterech klasach – dwóch klasach skrzypiec, w klasie wiolonczeli i kameralistyki. Program obejmuje dodatkowo warsztaty, zajęcia arttystyczne dla młodych muzyków i koncerty. Muzyczna impreza poświęcona muzyce klasycznej skupia znakomite grono profesorów, kompozytorów i muzyków. 

 

W dniu 24 października 2018 r. odbyy się zajęcia w klasach mistrzowskich, zakończone wykładem Danuty Gwizdalanki zatytułowanym "Muzyczne mitologie stulecia". W Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego przy ul. Krupówki 41 odbył się natomiast I koncert uczestników dwudziestej edycji Zakopiańskiej Akademii Sztuki. 

 

W czwartek (25.10) po zakończeniu warsztatów o 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się II koncert uczestników dwudziestej edycji Zakopiańskiej Akademii Sztuki. Trzeci koncert uczestników został zaplanowany na 26.10.2018 r. w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" (ul. Kasprusie 19, Zakopane). Zakopiańska Akademia Sztuki zakończyła się koncertem finałowym w wykonaniu uczestników o godz. 17.00 w sobotę (27.10), w Galerii Władysława Hasiora Oddział Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować