Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Zasłużeni sądeccy policjanci wyróżnieni. Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek z Medalem za Zasługi dla Policji

Zasłużeni sądeccy policjanci wyróżnieni. Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek z Medalem za Zasługi dla Policji

Wczoraj po uroczystym ślubowaniu nowo przyjętych policjantów Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wraz z Wojewodą Małopolskim wręczył wyróżnienia zasłużonym policjantom garnizonu małopolskiego oraz osobom zasłużonym dla Policji. W gronie uhonorowanych medalami i odznaczeniami byli również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Burmistrz Starego Sącza.

28 września br. w na terenie Oddziału Prewencji w Krakowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Uroczystość była również okazją do wręczenia medali odznaczeń dla zasłużonych policjantów komendy wojewódzkiej oraz jednostek podległych.


Medale za długoletnią służbę przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorową pracę zawodową w służbie państwa. Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita przy udziale Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie udekorował wyróżnionych policjantów, w tym sądeckiego funkcjonariusza asp. sztab. Janusza Zagórowskiego.


Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion przy udziale Wojewody Małopolskiego wyróżnił kolejnych policjantów odznakami Zasłużony Policjant, które przyznał funkcjonariuszom Minister Spraw wewnętrznych i Administracji jako nagrodę za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych. Z sądeckiej komendy odznaki otrzymali: mł. insp. Adam Bukański – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, nadkom. Robert Tomasik, podkom. Dariusz Bublewicz, asp. sztab. Zygmunt Pasiut oraz asp. sztab. Wojciech Pustułka.


Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie udekorował 8 osób „Medalami za Zasługi dla Policji”. W gronie odznaczonych byli samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i służb współpracujących z małopolską Policją w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w naszym regionie. Złotym medalem został odznaczony również Burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek, który w imieniu odznaczonych podziękował za wyróżnienia, jak również za bardzo owocną współpracę regionalną.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować