Żegiestów: Niecodzienna interwencja strażaków

7 stycznia o godzinie 16:34, jednostki JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Żegiestów zostały wezwane do działań w Żegiestowie. 

Żegiestów: Niecodzienna interwencja strażaków

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, ustalono, że w budynku jednorodzinnym, wewnątrz przewodu kominowego, słyszalny był ruch zwierzęcia. Właściciel informował strażaków, że prawdopodobnie jest to kuna, która znajdowała się w przewodzie kominowym od godzin porannych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przemieszczeniu mieszkańców budynku w bezpieczne miejsce.

Następnie, przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, otwarto drzwi wyczystki, do której przyłożono skrzynkę. Po otwarciu okazało się, że wewnątrz znajduje się sowa. Sowa była wyczerpana i niezdolna do lotu.

Z uwagi na niską temperaturę powietrza na zewnątrz oraz stan zwierzęcia, skontaktowano się z pracownikiem Gminnego Parku Zdrojowego Zapopradzie, który posiada odpowiednie warunki do pobytu ptactwa. Po konsultacji telefonicznej, podjęto decyzję o przewiezieniu wycieńczonego ptaka do tego miejsca. Działania strażaków trwały dwie godziny.


Źródło: oraz fot. psp 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować