#zeromeanslife, czyli ROADPOL Safety Days z sądecką drogówką

20 września br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego funkcjonariusze sądeckiej drogówki prowadzili działania profilaktyczno-kontrolne w ramach ROADPOL Safety Days. Wśród atrakcji przygotowanych dla kierujących był m.in. symulator dachowania, dzięki któremu w bezpieczny sposób mogli przekonać się, co dzieje się z podróżnymi w czasie wypadku i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

#zeromeanslife, czyli ROADPOL Safety Days z sądecką drogówką

ROADPOL Safety Days (z ang. Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), realizowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września br.), to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


W tę międzynarodową akcję tradycyjnie włączyła się również sądecka Policja. 20 września br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, prowadząc działania kontrolne zwracali szczególną uwagę m.in. na trzeźwość kierujących, przekraczanie dopuszczalnej prędkości i popełnianie wykroczeń niebezpiecznych zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ważnym elementem akcji była również profilaktyka i edukacja, dlatego policjanci promowali bezpieczne zachowania i podnosili świadomość na temat zagrożeń występujących na drogach. Działania Policji wsparł Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, którego przedstawiciele wspólne z mundurowymi wręczali użytkownikom dróg ulotki, elementy odblaskowe oraz drobne upominki.


Na parkingu przy Rondzie Solidarności w Nowym Sączu przygotowano dla kierujących różne atrakcje. Chętni mieli do dyspozycji m.in. aparat do badania czasu reakcji i symulator dachowania, który cieszył się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Dziesiątki obrotów we wszystkich możliwych kierunkach pozwoliły w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z podróżnymi podczas wypadku i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować