Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniZespół Szkół w Starym Sączu z nowym sprzętem i po remoncie

Zespół Szkół w Starym Sączu z nowym sprzętem i po remoncie

Za ponad 90 tysięcy złotych został zakupiony profesjonalny sprzęt do pracowni leśnej, gastronomicznej i informatycznej Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu. Zakończył się także remont pomieszczenia warsztatowego, z którego korzystają uczniowie kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik mechanik.

Zakup potrzebnych pomocy dydaktycznych był możliwy dzięki pieniądzom z projektu ,,Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.


Uczniowie klasy trzeciej kształcący się w zawodzie technik mechanik odbywają już zajęcia praktyczne w szkolnych pracowniach. Oczywiście, wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt i nabierają wprawy w pracowniach obróbki skrawaniem, montażu i spawalnictwa. Co rok staramy się kupować nowe urządzenia i pomoce dydaktyczne. Dzięki nim, nasi uczniowie kończąc szkołę są doskonale przygotowani i konkurencyjni na rynku pracy - mówi Grzegorz Skalski, dyrektor ZS w Starym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. ZS Stary Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować