Przy Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie kompozytowy tor saneczkowy

To naprawdę świetna wiadomość - przy Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie kompozytowy tor saneczkowy! Otwarcie jest planowane na 2025 rok. Powiat Nowosądecki otrzymał właśnie na tę inwestycję 6 milionów złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazł się m.in. saneczkarski tor kompozytowy w Marcinkowicach.

Przy Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie kompozytowy tor saneczkowy
Bardzo się cieszę, że przygotowany przez nas wniosek został zaakceptowany! Wielokrotnie rozmawiałem o budowie toru z Ministrem Sportu i Turystki Kamilem Bortniczukiem i sekretarzem stanu w tym ministerstwie Andrzejem Gut-Mostowym. Ministrowie byli u nas podczas otwarcia hali sportowej ze strzelnicą i oglądali teren, na którym miałby powstać tor.


Przypomnijmy, że przy Zespole Szkół w Marcinkowicach działa klub saneczkowy, a w szkole uczą się reprezentanci Polski juniorów, którzy obecnie trenują m.in. w Norwegii.


Ten tor będzie dopełnieniem całego kompleksu Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Jest tu już nowoczesna hala sportowa, strzelnica na osiem stanowisk, boiska do uprawiania lekkoatletyki, bieżnie, rzutnie, skocznie, basen i przeszklone boisko do squasha. Mamy również internat na ponad 80 miejsc. Dopełnieniem całości będzie pierwszy w Małopolsce, a być może pierwszy lub drugi w Polsce kompozytowy tor saneczkarski. Jestem już po rozmowach z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych i mamy zapewnienie, że na naszym torze będą ćwiczyć zawodnicy kadry Polski, którzy obecnie muszą wyjeżdżać na treningi za granicę.


Prace związane z rozpisaniem przetargu zostaną rozpoczęte jak najszybciej.


To naprawdę imponujący projekt, który ma duże znaczenie dla rozwoju sportu saneczkowego w Polsce. Tor kompozytowy ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi torami lodowymi. Jest tańszy w budowie i utrzymaniu, nie wymaga chłodzenia ani sztucznego śniegu, a także jest bezpieczniejszy dla zawodników. Tor będzie dostępny przez cały rok i będzie służył nie tylko profesjonalistom, ale także amatorom i turystom. To doskonała okazja do promocji regionu i jego atrakcji.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować