Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Ponad milion złotych na remonty kolejnych budynków Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Ponad milion złotych na remonty kolejnych budynków Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Ponad milion złotych wyda w tym roku dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego na remonty kolejnych budynków. Już trwa gruntowana modernizacja garaży, a niebawem rozpocznie się montaż nowego ogrodzenia wokół terenu głównej siedziby przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

- Sukcesywnie remontujemy zaniedbane budynki znajdujące się na terenie bazy sądeckiego pogotowia. Dwa lata temu został wyremontowany duży budynek garażowy - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Zrobiliśmy to pomimo niesprzyjających warunków - pandemii i lockdownu. Koszt tego remontu to ponad dwieście tysięcy złotych.


W ubiegłym roku została wyremontowana część kolejnego budynku garażowego, w którym znajdowały się między innymi stare instalacje, a ściany i podłogi były zdewastowane. Dach również pozostawiał wiele do życzenia. Te roboty pochłonęły 330 tysięcy złotych.


Wszystkie te prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.


- Obecnie rozpoczęliśmy kolejny etap remontu budynku garażowego, który w ubiegłym roku został wyremontowany na zewnątrz. Teraz robimy środek – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik. – To koszt około czterystu tysięcy złotych. W najbliższym czasie będziemy również wymieniać całe ogrodzenie. To pochłonie kolejne czterysta tysięcy złotych.


Ale to nie wszystko. Dobiegają też końca prace remontowe wewnątrz budynku Podstacji w Krynicy-Zdroju (koszt około 70 tys. zł), a w tegorocznych planach dyrektor Pogotowia ma również malowanie pomieszczeń w trzech kolejnych podstacjach.


Pieniądze na remonty pochodzą z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować