Zmarł Ks. Wacław Filipczyk. Były katecheta w parafii pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 6 lutego 2024 roku odszedł do Pana śp. Ks. Wacław Filipczyk – były katecheta w parafii pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu, rezydent w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Zmarł Ks. Wacław Filipczyk. Były katecheta w parafii pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu

Urodził się on 12 września 1929 roku w Woli Nieszkowskiej i pochodził z parafii Pogwizdów. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie w 1955 roku i służył wiernym w różnych parafiach diecezji tarnowskiej. W latach 1973-1980 był katechetą w Nowym Sączu, gdzie zasłużył się swoją pracą i zaangażowaniem. Za swoją posługę kapłańską otrzymał diecezjalne odznaczenia i przywileje. W styczniu 2024 roku przeniósł się do Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie, gdzie spędził ostatnie dni swojego życia.


Msza święta za duszę śp. Ks. Wacława Filipczyka zostanie odprawiona w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w środę (7 lutego) o godz. 17.00, a następnie w kościele parafialnym w Pogwizdowie w czwartek (8 lutego) o godz. 12.00. Po mszy świętej ciało śp. Zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym.


Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć śp. Ks. Wacława Filipczyka i modlić się za jego zbawienie, do udziału we mszy świętej i pogrzebie.


Źródło: PDT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować