Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Zmarł Ks. Marian Mordarski – rezydent i emerytowany proboszcz parafii Skrzyszów koło Tarnowa. Pochodził z parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu

Zmarł Ks. Marian Mordarski – rezydent i emerytowany proboszcz parafii Skrzyszów koło Tarnowa. Pochodził z parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu

2 listopada 2020 roku, w wieku 93 lat, zmarł śp. Ks. Marian Mordarski – rezydent i emerytowany proboszcz parafii Skrzyszów koło Tarnowa. Wprowadzenie ciała śp. Zmarłego do kościoła parafialnego w Skrzyszowie koło Tarnowa w środę (4 listopada) o godz. 12.00, po czym będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, po której ciało śp. Ks. Mordarskiego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

Ks. Marian Mordarski urodził się 16 lipca 1927 roku w Jasnej koło Przemyślan (obecnie Ukraina), jako syn Stanisława i Marii z domu Opiela. Pochodził z parafii Stary Sącz – św. Elżbiety Węgierskiej. Egzamin dojrzałości złożył w 1949 roku w Starym Sączu, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali, w dniu 9 maja 1954 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Rzepiennik Biskupi (od 22 września 1954 roku) oraz Tarnów – Katedra (od 15 lipca 1958 roku). W dniu 5 października 1967 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Skrzyszowie koło Tarnowa.

 

Urząd proboszcza parafii Skrzyszów pełnił aż do 5 lipca 1998 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Ponadto sprawował obowiązki dziekana dekanatu Tarnów – Wschód oraz spowiednika alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1967 diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w roku 1978 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

 

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować