Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Zmarł śp. Ks. Józef Bukowiec. Pełnił posługę kapłańską również na Sądecczyźnie

Zmarł śp. Ks. Józef Bukowiec. Pełnił posługę kapłańską również na Sądecczyźnie

W dniu 18 sierpnia 2021 roku zmarł śp. Ks. Józef Bukowiec – emerytowany proboszcz parafii Padew Narodowa, rezydent w parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Wprowadzenie do kościoła parafialnego parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w sobotę (21 sierpnia) o godz. 11.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w sobotę (21 sierpnia) o godz. 12.00, a następnie ciało śp. Księdza Józefa zostanie złożone na cmentarzu w Mielcu.

Ks. Józef Bukowiec urodził się 29 stycznia 1937 roku w Wojakowej, jako syn Józefa i Marii z domu Tokarska. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 29 maja 1966 roku, w Tarnowie.


Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Okulice (od 18 czerwca 1966 roku), Rzezawa (od 24 sierpnia 1967 roku), Radgoszcz (od 20 czerwca 1972 roku), Mystków (od 10 października 1973 roku), Lubcza (od 6 lipca 1976 roku), Cmolas (od 23 sierpnia 1977 roku do 12 czerwca 1978 roku), Zasów (od 18 lutego 1987 roku), Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 12 sierpnia 1987 roku do 19 marca 1992 roku).


W dniu 9 sierpnia 1978 roku został mianowany proboszczem parafii Męcina Wielka. W dniu 26 sierpnia 1983 roku został mianowany proboszczem parafii Krzyżanowice, pełniąc ten urząd do 5 stycznia 1987 roku. Z dniem 20 marca 1992 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii Padew Narodowa. W dniu 25 marca 1992 roku został inkardynowany do diecezji sandomierskiej.


Urząd proboszcza parafii Padew Narodowa pełnił do 26 sierpnia 2010 roku, a następnie zamieszkał w parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w charakterze rezydenta. Z dniem 1 września 2018 roku został inkardynowany do diecezji tarnowskiej. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 15 grudnia 1980 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 12 kwietnia 2001 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Źródło: PDT

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować