Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

ZSP w Krynicy-Zdroju kształci przyszłych ekonomistów

ZSP w Krynicy-Zdroju kształci przyszłych ekonomistów

Ekonomiści to osoby wszechstronne, aktywne, samodzielne i cenione na rynku pracy. Posługują się nowoczesną technologią i korzystają z użytkowych programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych i magazynowych. I właśnie takie osoby kształcą się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Technik ekonomista w pracy zawodowej bierze udział w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, uczestniczy w zarządzaniu, planowaniu, organizowaniu, motywowaniu oraz kontroli. W naszej szkole klasy o profilu ekonomicznym mają sporą tradycję i sporo młodych ludzi jest zainteresowanych, aby się tu dostać – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju.


Młodzież z tych klas bierze udział m.in. w projekcie „Lekcje z ZUS” i upowszechnianiu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych; projekcie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Moje finanse” czy projekcie BAKCYL – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Ostatnio realizowanym przedsięwzięciem ekonomistów są „Złote Szkoły NBP”.


Wielkim wyróżnieniem dla nas było dwukrotne zaproszenie klas ekonomicznych do udziału w projekcie „Lekcja na 12 gwiazdek” i nagroda przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w postaci wyjazdu studyjnego do Brukseli dla realizującej go nauczycielki przedmiotów ekonomicznych - dodaje Maria Aleksander-Pisz. – Nasi uczniowie to często stypendyści Prezesa Rady Ministrów i starosty nowosądeckiego. Przykładem jest Kamila Wolff z klasy trzeciej Technikum ekonomicznego, która z powodzeniem łączy naukę w szkole z prowadzeniem własnej firmy kosmetycznej.


Ale nie tylko nauka się tutaj liczy. W pamięci wielu absolwentów klas ekonomicznych pozostaną liczne wyjazdy i wycieczki przedmiotowe: Dni Otwarte NBP w Krakowie i Krośnie czy zwiedzanie Mennicy Państwowej i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W związku z kilkuletnim udziałem w projekcie „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” i Erasmus+ możliwe były wizyty studyjne w firmach FAKRO, DAKO, WIŚNIOWSKI, MUSZYNIANKA. W ramach projektu Erasmus+ ekonomiści byli w Norwegii i Rumunii, kształcąc umiejętności językowe i zawodowe.


Młodzież współpracuje również z lokalnymi firmami: Bankiem PKO BP w Krynicy-Zdroju, Urzędem Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Krynicy-Zdroju, Sądem Rejonowym w Muszynie, Jednostką Gaśniczą PSP w Krynicy-Zdroju czy Oddziałem ZUS w Nowym Sączu.


Cieszy nas pamięć o szkole i wsparcie naszych absolwentów, którzy po uzyskaniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych, często na kierunkach typowo ekonomicznych – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Szczegóły: http://krynica.szkola.pl/.../technika/technikum-ekonomiczne


Źródło: SPNS, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować