Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

14 maja ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Starym Sączu

14 maja ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Starym Sączu

14 maja ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Starym Sączu. Wszyscy chętni mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19 w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Partyzantów 15).

Wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski byli dzisiaj obecni w punkcie szczepień.


Jest coraz więcej miejsc, gdzie mieszkańcy Sądecczyzny mogą się zaczepić – powiedział wicewojewoda Józef Leśniak. – I jak widać po ilości chętnych, sporo osób korzysta z tej oferty.


Dzisiaj zaplanowano wykonanie pond 600 szczepień.


Od dzisiaj, oprócz szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju jest również punkt w Starym Sączu - dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wszystko jest odpowiednio przygotowane i sprawnie działa. Mieszkańcy rejestrują się i są kierowani do jednego z czterech stanowisk, gdzie podawana jest im szczepionka. Jest też specjalnie wydzielony sektor, gdzie odczekują 15 minut po szczepieniu.


Na miejscu, oprócz pracowników Starostwa Powiatowego i Liceum Ogólnokształcącego, współpracują ze sobą dwie jednostki medyczne - Sądeckie Pogotowie Ratunkowe i Szpital w Krynicy-Zdroju. Na parkingu znajduje się też karetka pochodząca z rezerwy pogotowia i ratownicy, którzy w razie potrzeby mogą udzielić pomocy.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować