Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

14 maja startuje Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Do podziału jest 12 mln zł

14 maja startuje Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Do podziału jest 12 mln zł

W tym roku, do głosowania w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dopuszczono rekordową liczbę zadań. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zdecydują Mieszkańcy Małopolski. Głosowanie zacznie się 14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Do rozdysponowania jest 12 milionów złotych.

Z roku na rok do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wpływa coraz więcej propozycji zadań do realizacji autorstwa Małopolan. W trakcie naboru wniosków do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłoszono rekordową liczbę 343 projektów. Po formalnej i merytorycznej weryfikacji, aż 234 zadania zostały dopuszczone do głosowania.


Najwięcej zadań będą mieć do wyboru mieszkańcy Subregionu Miasto Kraków - 46 zadań. Po 41 propozycji do wyboru będą mieć Mieszkańcy Subregionu Podhalańskiego oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego. W Subregionie Sądeckim będzie można wybierać spośród 40 zadań, w Subregionie Małopolski Zachodniej wśród 36 zgłoszonych inicjatyw, zaś w Subregionie Tarnowskim na liście pojawi się 30 opcji do wyboru.


Lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się na stronie: https://bo.malopolska.pl/index.php/12-wydarzenia/183-ponad-230-projektow-czeka-na-glosy-malopolan-3


Od 14 maja oficjalnie ruszy głosowanie w ramach 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat będzie mógł oddać głos na wybrane przez siebie zadanie. W tym roku będą trzy możliwości oddania głosu. W obecnej sytuacji w naszym kraju najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą będzie opcja zagłosowania przez Internet – 14 maja na stronie www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalnie przygotowany panel do głosowania.


Mieszkańcy Małopolski będą mieli również możliwość uzupełnienia karty do głosowania i wrzucenia jej do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania: w powiecie gorlickim - Urząd Miejski w Gorlicach (Pawilon Historii Miasta Gorlice), Rynek 2. Głosy będzie można oddać także korespondencyjnie, przesyłając wypełniony formularz na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że o ważności głosu decyduje data jego wpływu do urzędu – a nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 14 czerwca 2021 roku, zostanie uznany za nieważny.


Źródło: Powiat Gorlicki

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować