Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dni17 sierpnia do Małopolski trafi 16 kolejnych ambulansów

17 sierpnia do Małopolski trafi 16 kolejnych ambulansów

W poniedziałek, 17 sierpnia do Małopolski trafi 16 kolejnych, w pełni wyposażonych ambulansów. W sumie z początkiem września w małopolskich szpitalach będzie łącznie 50 nowych karetek. Wcześniej do naszego regionu dotarło 50 specjalnych namiotów wyposażonych m.in. w 10 łóżek, ogrzewanie czy oświetlenie, które ułatwią prowadzenie działań związanych z walką z COVID-19.


Na realizację działań w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przekazaliśmy 1 mld zł. Środki na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa. Dzięki szybkim decyzjom i sprawnym działaniom jesteśmy w stanie realizować nasz plan, tak by z pomocą docierać tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Wsparcie trafia m.in. do małopolskiej służby zdrowia, a także do małopolskich przedsiębiorców – mówi marszałek Witold Kozłowski.

 

Warto przypomnieć, że samorząd województwa otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na realizację II etapu pakietu medycznego.

 

Za kwotę 70 mln zł zostaną zmodernizowane tlenownie przyszpitalne czy zakupione generatory prądu (3 mln zł). Zaplanowano także zakup mobilnego laboratorium do poboru krwi (3 mln zł). Ponadto kwota 39 mln zł zostanie przekazana do szpitali powiatowych, wojewódzkich, uniwersyteckich i resortowych na zakup urządzeń, wyposażenia i środków ochrony osobistej, a 3 mln zł zostaną przekazane na zakup środków ochrony osobistej dla PSP, OSP, policji, WSSE oraz służb ratowniczych - TOPR, WOPR, GOPR. Zakupy będą dotyczyć także 120 bramek do dezynfekcji przy wejściach do szpitali (4 mln zł), a także rezonansów, tomografów oraz rentgenów (16 mln zł).

 

Pakiet medyczny realizowany jest bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Dziękujemy pracownikom Komisji Europejskiej za wydanie zgody na realizację II etapu tego pakietu, dziękuję wszystkim naszym partnerom (47 jednostek) za bardzo dobrą, partnerską współpracę – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

 

Źródło i fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować